Staranie się o pomoc

Każda osoba, która jest w bardzo ciężkiej sytuacji może starać się o pomoc jeśli dochód jej nie przekroczy trzysta złotych. Pomoc społeczna jest dla wszystkich osób jeśli ich egzystencja jest zagrożona. Jeśli nie będzie współdziałania osoby, która potrzebuje pomocy z pracownikiem socjalnym wtedy nastąpi zaprzestanie wypłacania świadczeń. Bardzo często osoby będące w bardzo trudnej sytuacji finansowej nie chcą podjąć pracy, czy nie chcą zgłosić się na leczenie odwykowe. Zasiłki z pomocy społecznej to nie jedyna pomoc dla osób będących w trudnej sytuacji finansowej. System świadczeń rodzinnych jest wsparciem dla rodzin gorzej usytuowanych w wychowaniu dzieci i także jeśli w rodzinie znajduje się osoba niepełnosprawna która wymaga opieki i pomocy. Istnieją dodatki mieszkaniowe, dla osób, które maja problemy z utrzymaniem mieszkania. Także stypendia mieszkalne, które mogą wyrównać szanse edukacyjne dzieci mających złą sytuację finansową. Także pomoc w formie posiłków które otrzymują dzieci w szkole. Czasami drobna pomoc jest bardzo potrzebna aby polepszyła się dla nas trochę sytuacja. Pomoc zawsze otrzymują osoby o dość niskich dochodach.