Przemoc w rodzinie

Bardzo często celem działania opieki społecznej jest umożliwienie osobom i dzieciom przezwyciężenia bardzo trudnych sytuacji, którzy sami nie są w stanie pokonać. Pomoc społeczna bardzo pomaga rodzinom gdzie następuje przemoc pomaga dzieciom wyjść z bardzo trudnej sytuacji. Bezpośrednią pomocą zajmują się do tego przeszkoleni pracownicy, którzy oferują pomoc. Osoby z ośrodka robią wywiad na temat danej rodziny. W przypadku stwierdzenia przemocy organizuje pomoc. Natomiast jeśli istnieje bezpośrednie zagrożenie wtedy odbierane są dzieci rodzicom. Są sytuacje życiowe że potrzebna jest nam pomoc z ośrodka pomocy. Obecnie bardzo dużo osób korzysta z takiej pomocy. Bardzo dużo osób nie może sobie poradzić z rożnymi sprawami i wcale nie chodzi tutaj o pieniądze, staja się bezradni i zagubieni. Bardzo często niektórym osobom potrzebna jest pomoc niematerialna. Niektórzy nadużywają alkoholu i nie wiedza jak z niego wyjść, wtedy jest przemoc w rodzinie. Najczęściej kobiety z dziećmi nie maja gdzie pójść, maja cały czas problem, z którym w żaden sposób nie mogą sobie poradzić, gdyż nie mogą zmusić osoby do leczenia. Pomoc pomaga nam w bardzo rożnych przypadkach.