Promowanie zdrowego stylu życia przez pracowników pomocy społecznej

Ośrodki pomocy społecznej, oprócz realizowania zadań ustawowych oraz biurowych, aktywnie biorą udział w różnorodnych dodatkowych przedsięwzięciach skierowanych do dzieci i młodzieży, ale także całych rodzin. Niektóre placówki starają się pokazywać oraz promować w środowisku młodzieżowym zdrowy tryb życia oraz uczyć zdrowej rywalizacji. Do tego celu wykorzystuje się różnorodne imprezy sportowe oraz plenerowe. Ośrodki pomocy społecznej chętnie organizują oraz przeprowadzają takie spotkania w ramach dni dziecka. Chcą oni nie tylko zapewnić dzieciom rozrywkę, ale także uczcić ich święto. W ramach prowadzonych imprez prowadzone są różnorodne konkursy sportowe oraz pokazy artystyczne stanowiące atrakcję dla wszystkich uczestników spotkania. Ponadto, podejmowane prze ośrodki pomocy, działania organizacyjne imprez sportowych mają niejednokrotnie charakter integracyjny. Dzieci i młodzież wraz z osobami niepełnosprawnymi rywalizują w różnorodnych konkurencjach sportowych. Wszystkie przygotowywane imprezy rekreacyjne opatrzone są także różnorodnymi możliwościami żywieniowymi dla całych rodzin. Oznacza to, że zarówno dzieci, jak i rodzice mogą wspólnie zjeść posiłek oraz skosztować różnorodnych słodkości.