Praca socjalna

Prowadzeniem prac socjalnych zajmują się dobrze wyszkoleni pracownicy, którzy pomagają ludziom w biedzie. Praca materialna polega n organizowaniu pomocy materialnej czy dla osoby która przeżywa dość trudne chwile i musimy w jakiś sposób jej pomóc. Pracownicy kierują do przychodni od uniezależnień Caritas jest to jedna z największych organizacji charytatywnych, które pomagają biednym ludziom nie tylko w naszym kraju ale także za granica. Zadaniem jest udzielenie pomocy krótkiej albo długoterminowej dla ludzi bardzo biednych, chorych, bezdomnych. Organizacja ta bardzo dużo pomaga osobom biednym dostarcza żywność jak również pieniądze. Także centrum pomocy znajduje się praktycznie w większym mieście, gdzie bezdomni czy ludzie nie mający środków do życia zwrócić się o pomoc. Udzielana jest pomoc psychologiczna, z której bardzo dużo osób korzysta. Natomiast Fundacja dzieci niczyje ma za zadanie ochronę dzieci przed krzywdzeniem. Obecnie jest bardzo dużo rożnych fundacji, które pomagają rodzinom, czy zbierają pieniądze na rożne operacje. Czasami sami nie bylibyśmy w stanie sobie poradzić, ale przy pomocy fundacji możemy jako tako żyć jest to ważne.