Pomoc socjalna

Czasami bardzo mało trzeba aby zapewnić rodzinie pieniądze, aby mogła godnie żyć. Oczywiście wystarczy trochę pomyślunku i da się zrobić. Bardzo ciężko jest w dzisiejszych czasach kiedy mamy rodzinę wielodzietną, gdzie jest wszystko drogie. Wtedy jeśli obydwoje rodziców pracuje to wtedy jest za mało. Także nie pomaga dobry sposób na biznes chyba że były by z niego korzyści ale nie zawsze tak jest. Potrzebujący potrzebują żywność czy leki. Obecnie jest coraz więcej rodzin, które popadają w kłopoty finansowe. Ale zdarzają się ludzie którzy pomagają. Państwo powinno w większym stopniu wspierać rodziny bardzo biedne i im pomagać. Powinny być tworzone odpowiednie programy. W naszym kraju posiadanie dzieci i ich utrzymanie jest nasza prywatna sprawą. Państwo raczej daje tylko małe zasiłki. Natomiast dzieci niepełnosprawne są podwójnie zagrożone biedą, gdyż wymagają całodobowej opieki rodzica. Z jednej pensji musi się utrzymać cała rodzina i jeszcze musimy przeznaczy pieniądze na leki. Pomoc socjalna skierowana jest dla dzieci z rodzin patologicznych i zaniedbanych. Natomiast jako pomoc dla dzieci z biednych rodzin są obiady w stołówkach,czy zakupienie przyborów do szkoły.