Pomoc rodzinom z problemami finansowymi

Jak wiadomo kryzys gospodarczy utrzymuje się już od dłuższego czasu. W mniejszym lub większym stopniu dotknął on każdego z nas. Co za tym idzie pogorszyły nam się warunki bytowe. Dla niektórych oznacza to krótsze wakacje za granicą dla innych niedożywienie i brak podstawowych środków do życia. Obecnie, w sezonie letnim chwilowo bezrobocie jest nieco mniejsze. Niestety po zakończeniu prac sezonowych bezrobocie znowu wzrośnie. Co za tym idzie więcej rodzin będzie potrzebować pomocy. Ubóstwo dokucza ludziom szczególnie w okresie zwiększonych wydatków. Tak jest kiedy zaczyna się rok szkolny. Dla dzieci z rodzin o najtrudniejszej sytuacji materialnej wyprawka szkolna jest jednak w jakimś stopniu refundowana przez pomoc społeczną. Nie na wszystko jednak państwo znajduje pieniądze dlatego ciężkim okresem dla ubogich rodzin są święta. Boże Narodzenie i Wielkanoc to okres który kojarzy się nam z zapachem pysznego jedzenia i prezentami. Nie w każdym jednak domu święta wyglądają w ten sposób. Z danych Polskiego Czerwonego Krzyża wynika, że w Polsce aż 650 tysięcy dzieci jest niedożywionych. Rolą pomocy społecznej w tym sytuacji jest zapewnić posiłek potrzebny do prawidłowego rozwoju każdemu dziecku z rodzin niewydolnych finansowo z różnych powodów. Wiadome jednak jest że pomoc państwa tu nie wystarczy. Trzeba też ludzi dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć różnego typu organizacje społeczna. Mogą być to zbiórki pieniędzy, żywności ubrań czy też zabawek. Bądźmy wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka.