Oddaj biednym nieużywane ubranie

Gromadzone przez lata ubrania i galanteria mogą doprowadzić do przeciążenia nawet najbardziej pojemnej szafy wnękowej. Z pozoru wszystko wydaje się bycz potrzebne, jednak po gruntownej segregacji i analizie nienoszonych przez lata ubrań można uzbierać pokaźne zasoby niepotrzebnych i niepasujących ubrań. Jest mnóstwo punktów przyjmujących dary, które następnie są przekazywane potrzebującym. W miastach i większych aglomeracjach podmiejskich można spotkać kosze w których dobroczyńcy pozostawiają ubrania i zabawki dla dzieci. Wiele rodzin pomaga innym, biednym i wielodzietnym rodzinom bezpośrednio do nich kierując ubrania, przybory szkolne, nieużywany sprzęt domowy, a także prowiant. Zbiórki organizowane są także cyklicznie w ośrodkach oświaty. W szkołach odbywają się zbiórki prezentów w okresie świątecznym, suche prowianty dla najuboższych rodzin. Parafie organizują kolonie dla najbiedniejszych dzieci, które dzięki darczyńcom mogą raz w roku wyjechać na wakacje, na jakie nie stać ich rodziców. Pomoc społeczna jest organizowana zarówno w miastach jak również w mniejszych miasteczkach. Zapotrzebowanie na wsparcie uboższych to niestety problem spowodowany bezrobociem, które dotyka mieszkańców miejscowości każdej wielkości. Największa pomoc potrzebna jest w okresie zimowym, kiedy wiele rodzin potrzebuje wsparcia także opałowego, aby przetrwać trudny sezon.