Adopcja bezpośrednia i na odległość

Nie ma na świecie piękniejszej relacji międzyludzkiej, niż bezwarunkowa miłość do drugiego człowieka. Miłość rodziców do dziecka jest najsilniejsza na świecie. Zdarza się jednak, że niektóre pary nie mogą mieć potomka lub z powodu jego straty nie są gotowi na to, aby dać życie kolejnemu. Aby zmniejszyć ból z powodu pustki wywołanej brakiem dziecka niektóre pary decydują się na adopcję. Adopcja dziecka z domu dziecka to duża odpowiedzialność, a dla dziecka poważna zmiana. Wybór powinien być przemyślany, bowiem tego rodzaju pomoc społeczna jest inna niż zwykłe przekazanie nienoszonych ubrań potrzebującym. Dziecka nie można pokochać na chwilę, na kilka tygodni albo na rok. Może się zdarzyć, że rodzice nie odnajdą się w nowej roli, nie poradzą sobie psychicznie z dzieckiem, które nie jest biologicznym potomkiem. Dla rodziców, którzy nie są gotowi na podjęcie tak odpowiedzialnego kroku jest alternatywa. Osoby o konserwatywnych poglądach sceptycznie podchodzą do adopcji dziecka na odległość, lecz ten sposób opieki and dzieckiem staje się coraz bardziej powszechny. Coraz częściej i chętniej wspierane są dzieci z biednych krajów takich jak Afryka. Dziecko, które jest wspierane comiesięcznym, stałym datkiem może dzięki tej darowiźnie uczęszczać do szkoły, korzystać ze stołówki i pomocy dydaktycznych.